Idziemy na kawę i zabawę

Gdzie mogą spotkać się dwie mamy, które chcą wyjść z domu ze swoimi pociechami, a jednocześnie swobodnie porozmawiać? W kawiarni Figa z Makiem.

W zwykłej kawiarni dziecko szybko zaczyna się nudzić. W kawiarni przyjaznej dzieciom, gdzie dostanie specjalne krzesełko i kredki, wytrzyma trochę dłużej. Natomiast z kawiarni, w której jest specjalna sala do zabaw, dziecko… trudno namówić do wyjścia. A dwie mamy, które dawno się nie widziały, mogą rozmawiać do woli.

Takim miejscem jest właśnie Figa z Makiem, które od jesieni 2010 działa na Saskiej Kępie w Warszawie. W zaprojektowanym ze smakiem wnętrzu mieści się kawiarnia, sklepik z wyselekcjonowanymi zabawkami i biżuterią dla mam. Druga, większa sala z masą starannie dobranych zabawek i wielkim lustrem na ścianie, to królestwo dzieci. Mogą się tam przewracać, skakać, rysować i bawić.

Właścicielka Figi z Makiem, Małgosia Kosiba jest psychologiem, mamą dwójki małych dzieci. W ofercie Figi postawiła na twórcze zajęcia dla dzieci. Tutaj starsi uczestniczą np. w warsztatach dziennikarskich i sami składają gazetę pod okiem profesjonalnej dziennikarki, poznają europejskie kraje.  Natomiast dla młodszych są m.in. zajęcia z baletu, teatrzyki i pokazy filmowe. Przez trzy dni w tygodniu maluchy mogą przychodzić do figowego przedszkola.

Przyjście tutaj jest doskonałym relaksem dla całej rodziny. To miejsce, gdzie dobrze czują się dzieci, ich rodzice jak i osoby, które dzieci nie mają.


Więcej: www.figazmakiem.edu.pl